BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 12947024
nr 1294 7024
Ljusstakar
ett par. Empire, 1800-talets början. Förgylld brons. Rund välvd fot med dekor. Kolonnformat skaft. Höjd: 22 cm
måndag 2 december 2019
kl 18:49:45
Karl Johanstil/Empir
Senempiren